USA minuli miliardy aby zastavili Taliban. Tí sa teraz zabávajú na narážacích autíčkach a kolotočoch - MAGAZÍN 1
Zo sveta

USA minuli miliardy aby zastavili Taliban. Tí sa teraz zabávajú na narážacích autíčkach a kolotočoch

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

20 rokov americké vlády trénovali vojakov Afganistane, aby dokázali bojovať s Talibanom. Američanov táto vojna stála miliardy a miliardy dolárov. Výsledok je taký, že len chvíľu po tom, ako Američania odišli, nimi trénovaná armáda sa hnutiu Taliban okamžite vzdala.

Taliban teraz ovládol celý Afganistan a my sme mohli vidieť zábery, kde splašení ľudia utekajú a snažia sa dostať aj na kolesách lietadiel prieč. Niektorí bohužiaľ umreli. Hovorí sa však, že to boli tí, ktorí v Afganistane podporovali Američanov.

Iné informácie hovoria zase o tom, že odkedy je hlavné mesto Afganistanu pod kontrolou Talibanu, je to tam o veľa pokojnejšie „Pod teroristami z Talibanu je to lepšie ako za Ghaního,“ povedal ruský veľvyslanec Žirnov.

Deň po tom, čo prevzali kontrolu nad hlavným mestom Kábul, sa prívrženci Talibanu zabávali na atrakciách zábavného parku. Na záberoch je vidieť, ako bojovníci Talibanu jazdia na autodrómoch so zbraňami v rukách. Na inom videu zase jazdili na koníkoch a skákali na trampolíne.