Zo sveta

Univerzitná profesorka prišla o prácu, pretože povedala, že „muži nemôžu otehotnieť“

Kathleen Lowreyová je docentkou antropológie na Filozofickej fakulte University of Alberta v Kanade. Pôsobí tiež ako predsedníčka bakalárskeho programu – administratívne úlohy, ktorá zahŕňa povinnosti, ako je predsedanie výboru pre kurzy, schvaľovanie prevodných kreditov a organizovanie osobitného semináru pre vyznamenanie študentov katedry.

Profesorka na univerzite v Alberte bola prepustená zo svojej administratívne funkcie, pretože jej názory na pohlavie (konkrétne na to, že muži nemôžu otehotnieť a mať deti) spôsobili, že sa niektorí študenti „necítili bezpečne“.

Je tiež feministkou. Podľa niektorých študentov a nadriadených univerzity však nie je správnou feministkou. Pretože verí, že ženy sú … ženy. Ešte však horšie je, že verí, že muži nemôžu byť ženy, pretože nemajú vaječníky.

Denník Vigilent Citizen píše: Tieto údajne extrémne a radikálne názory spôsobili, že sa stala „problematickou“, zatiaľ čo bola pod tlakom, aby zanechala svoje administratívne úlohy. Keď to odmietla, bola prepustená.

Lowreyová tvrdí, že jej na stretnutiach povedali, že sťažnosti, ktoré boli podniknuté dekanovi zo strany študentov a univerzitného Úradu pre bezpečné zverejňovanie informácií a ľudské práva, boli také, že jej názory na feminizmus spôsobujú, že sa študenti necítia bezpečne a existujú obavy, že by si kvôli tomu vybrali radšej štúdium antropológie. Lowreyová však nepozná presnú povahu sťažností, ani nevie, kto ich podal, pretože boli podané neformálne a anonymne, uviedla.

„Môj nadriadený dúfal, že pre dobro oddelenie rezignujem na svoju funkciu“.

Povedala tiež, že jej bolo vyčítané, že odrádzala študentov od organizovania akcií Pride (u nás Dúhový pochod), čo poprela.

Po následnom stretnutí s dekanom fakulty dostala list, v ktorom stálo, že vo svojej funkcii nemôže pokračovať a že jej odchod by bol v najlepšom záujme katedry. Lowreyová uviedla, že v liste neboli uvedené žiadne dôvody na jej prepustenie.

Lowreyová nepatrí k žiadnym konzervatívcom a v skutočnosti pripisuje svoju intelektuálnu formáciu k marxizmu a radikálnemu feminizmu. Aj keď by tento druh jej názorov mal byť v dnešnom liberálnom svete považovaný za „pokrokový“, už ani to nestačí.

Je to však predovšetkým preto, že sa Lowreyová označuje ako „gender kritizujúca feministka“, ktorá považuje biologické pohlavia za prvoradý význam v boji za práva žien. Kým pred niekoľkými rokmi bolo toto pravidlo normou vo feministických kruhoch, teraz je považované za zlé a „transfobne“.

Lowreyová sa drží svojich názorov na feminizmus až na niekoľko kľúčových myšlienok: Muži nemôžu otehotnieť, lesbičky nemajú penisy a biologické pohlavia je skuteočné. To je však v dnešnom svete veľký problém.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *