Unikol dokument, kedy na Slovensku spustia tvrdý lockdown, šíri sa internetom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Unikol dokument, kedy na Slovensku spustia tvrdý lockdown, šíri sa internetom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálnymi sieťami sa šíril “uniknutý dokument”, ktorý hovorí o tom, kedy presne na Slovensku príde tvrdý lockdown. Má to byť hneď po návšteve pápeža Františka. Polícia tieto správy odmieta a označila ich za falošné.

„Takéto informácie v tejto chvíli absolútne vylučujeme. Vývojom epidemiologickej situácie očakávame prirodzený vývoj postupného mierneho nárastu prípadov. S plošným lockdownom sa v tejto chvíli nepočíta, budeme postupovať regionálne v zmysle aktuálne platného covid-automatu,“ uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

K šíriacemu sa dokumentu sa vyjadrila na sociálnej sieti aj samotná polícia:

„To, že ide o absolútny nezmysel, si pozorný čitateľ všimne už vďaka mnohým chybám, ktorý obsahuje – slovo ,Covit‘ je len čerešničkou na torte. Hovoriť o akomsi plánovaní dopredu po roku a pol trvajúcej pandémii je najprimitívnejšou urážkou práce všetkých zamestnancov v oblasti zdravotníctva a urážkou obetí tohto ochorenia. Len vďaka zavedeniu mimoriadnych opatrení ich nie je viac,“ poznamenala na sociálnej sieti.