Zo sveta

Ukrajinský veliteľ oznámil prípravy na vojnu s Ruskom: „Ak k tomu dôjde, čaká nás veľa strát“

Veliteľ bojovej flotily kontraadmirál Alexej Neižpapa informoval v rozhovore pre denník Dumskaja, že ukrajinské námorníctvo je teraz pripravené na rozsiahle vojenské operácie s Ruskom. Podľa jeho tvrdenia je krajina odhodlaná „vrátiť si“ Krym, kvôli čomu sa tak nevyhnutne musí pripravovať na vojnu.

Na otázku, aké kroky voči Ukrajine možno teraz od Ruska očakávať, Neižpapa odpovedal, že tým môže byť iniciovanie vojenského konfliktu.

„Pripravujeme sa na rozsiahlu vojenskú konfrontáciu a uvedomujeme si, že ak k tomu dôjde, čaká nás bohužiaľ veľa strát, ako medzi našimi vojakmi, tak aj medzi civilným obyvateľstvom,“ vyhlásil kontraadmirál Alexej Neižpapa.

Podľa neho v Kyjeve očakávajú útok ruskej armády na Chersonskú oblasť s cieľom renovovať dodávky vody z rieky Dneper na Krymský polostrov.

„Signálom pre začatie konfrontácie bude pokus Ruska o získanie Severokrymského kanála na polostrove. Naše jednotky sa na takéto akcie pripravujú. Nemôžem prezradiť všetky plány, ale tu je malý fakt: dolet nášho raketového systému Neptún umožňuje používať ho na pevninné časti Ukrajiny blízko Sevastopolu. Takže uvidíme, ako akýkoľvek útok nakoniec dopadne, „povedal Neižpapa.

Reakcia Kremľa

Kremeľ nazval slová veliteľa ukrajinského námorníctva o príprave na vojnu s Ruskom hlúpou a eskalujucou hystériou. V Kremli označili slová veliteľa ukrajinského námorníctva o príprave na vojnu s Ruskom za hlúposť a podnecovanie hystérie.

„Táto umelá eskalácie nijako nepomáha vyriešiť situáciu na juhovýchode,“ povedal hovorca prezidenta Dmitrij Peskov a zdôraznil, že Rusko nemá v úmysle napadnúť Ukrajinu.

Peskov tiež vysvetlil, že dôvodom k tomuto úsudku o plánovanom útoku zo strany Ruska mohlo pravdepodobne byť vyhlásenie odborníka Centra pre politickú konjunktúru Alexeja Cesnakova, ktoré zaznelo v diskusnom programe venovanom problematike rusko-ukrajinských vzťahov. Vyhlásenie Cesnakova však podľa Peskova nemožno považovať za oficiálnu pozíciu Ruska, pretože on nie je zamestnancom prezidentskej správy.

„Alexej Cesnakov nie je štátnym zamestnancom. Je to skôr veľmi talentovaný a veľmi dobre informovaný ruský odborník, ale nemožno ho nazvať zástupcom oficiálneho stanoviska Ruska, „dodal Peskov.

Podotýka potom, že odborník dokonca ani nehovoril o možnej invázii, ale skôr uvažoval o existujúcich ustanoveniach medzinárodného práva, ktoré umožňujú použitie sily, napríklad pri humanitárnej katastrofe.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *