Ukrajinský generál: "Potrebujeme rakety, ktoré dokážu zasiahnúť Moskvu" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Ukrajinský generál: “Potrebujeme rakety, ktoré dokážu zasiahnúť Moskvu”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ukrajina potrebuje rakety, ktoré budú schopné zasiahnuť ciele na území Ruska, vrátane Moskvy a Petrohradu, vyhlásil ukrajinský generálporučík Vasilij Bogdan.

Ako uviedol vo svojom komentári v liste “Obozrevatel”, nie je nutné, aby tieto strely boli vysadené jadrovými náložami, ale túto perspektívu by malo vziať ukrajinské vedenie do úvahy.

Ukrajina by mala začať vyrábať rakety stredného doletu, ktoré budú schopné zasiahnuť ciele v Rusku, vrátane Moskvy a Petrohradu. Uviedol to veterán zahraničnej spravodajskej služby, generálporučík Vasilij Bogdan.
 
“Tieto rakety nemusia byť nutne s jadrovými nábojmi. Ale mal by byť taký výhľad, “poznamenal Bogdan.

Podľa neho, vzhľadom k tomu, že Rusko v skutočnosti odstúpilo od zmluvy o raketách stredného a krátkeho doletu, a Spojené štáty opustili zmluvu, má “Ukrajina voľné ruky pri konštrukcii a výrobe rakiet stredného doletu, ktoré by mohli dosiahnuť strategických bodov agresívnej krajiny, to jest Ruskej federácie, aby sa tieto rakety dostali ako do Moskvy, tak do Petrohradu. “
 
“Podľa môjho názoru by na tom malo intenzívne pracovať najvyššie vojensko-politické vedenie štátu,” uviedol generál.
 
V tejto súvislosti poznamenal, že pri vykonávaní tejto úlohy by sa Ukrajina mohla spoľahnúť na pomoc “spojencov a partnerov v proukrajinskej koalícii”, ktorí by “mohli ísť cestou aktívnej vojenskej a technickej spolupráce” s Ukrajinou, najmä predať príslušnú výzbroj, vojenskú techniku a podobne .

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *