Ukrajina už platí ľuďom za očkovanie. Takúto sumu dostane každý, kto sa nechá pichnúť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ukrajina už platí ľuďom za očkovanie. Takúto sumu dostane každý, kto sa nechá pichnúť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Náš východný sused Ukrajina hlási za jediný deň 838 úmrtí na covid 19 a prudko im stúpajú aj počty nakazených. Zaočkovaných plnou dávkou je na Ukrajine len niečo cez 20% obyvateľov. Vláda preto pripravila nové motivačné odmeny pre tých, ktorí sa rozhodnú do tela pichnúť vakcínu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil v pondelok každému Ukrajincovi, ktorý sa dá zaočkovať, tisíc hrivien (33,62 eura). Ukrajinci môžu začať dostávať tieto platby od 19. decembra, spresnili úrady.

„Týmito peniazmi sa dá zaplatiť členstvo vo fitness klube, návšteva kina, divadla, múzea, koncertu či výstavnej siene alebo sa za ne dá kúpiť lístok na vnútroštátnu cestu,“ vysvetlil Zelenskyj vo videoodkaze na Facebooku.

Vláda takisto začala vyžadovať dôkaz o očkovaní alebo negatívny výsledok testu v prípade, že chcú ľudia nastúpiť do lietadla, vlaku a diaľkového autobusu.

Nové vládne pravidlá a obmedzenia viedli k vzniku čierneho trhu s falošnými dokladmi o očkovaní. Falošné potvrdenia o vakcinácii sa predávajú v prepočte za 87 až 262 eur. Objavili sa aj správy o falošnej verzii vládnej aplikácie, ktorá sa dá do smartfónu nainštalovať spolu s falošným potvrdením o zaočkovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *