adplus-dvertising

„Ukázalo svoju pravú tvár.“ Nemecký poslanec vyzýva k rozpusteniu NATO

NATO je hrozbou pre svetovú bezpečnosť, a preto by mala byť aliancia zrušená. Takýto názor v článku pre nemecký portál Die Freiheitsliebe vyjadril poslanec Nemeckého spolkového snemu Alexander S. Neu.

Domnieva sa, že NATO používa vojenskú silu len na ochranu svojich „ríšskych záujmov“, pričom systematicky porušuje normy medzinárodného práva a podporuje vojenské konflikty.

Sedemdesiate výročie NATO Neu označil za „príležitosť sa konečne prebrať“, nie oslavovať.

Poznamenal, že v uplynulých desaťročiach aliancia ukázala svoju pravú tvár a ako príklad uviedol bombardovanie Juhoslávie a vojnu v Afganistane.

Podľa neho sa NATO teraz obáva straty svojej dominantnej ideologickej a ekonomickej pozície, v tejto súvislosti sa aktívne vyzbrojuje a znovu a znovu ide do novej konfrontácie.

„To je potrebné ukončiť. Ľavica (pozn. Strana Die Linke) preto požaduje, aby Nemecko odišlo zo Severoatlantickej aliancie a samotné NATO sa má rozpustiť a byť nahradené novým systémom kolektívnej bezpečnosti za účasti Ruska, ktoré by odzbrojenie vyhlásilo za svoj hlavný cieľ, „uzavrel Neu.

Predtým americký časopis The National Interest porovnal NATO so zombie, ktorá „zomrela“ po páde ZSSR, ale stále funguje.

zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.