Uhrík: Za každou zatvorenou prevádzkou treba vidieť aj dieťa, ktoré nedostane vianočný darček

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec za Kotlebovu ĽSNS Milan Uhrík sa vyjadril k téme otvárania reštaurácii, či fitness centier, ktoré sa rozhodli nasilu otvoriť svoje prevádzky, aj keď im to štát nedovoľuje. Prevádzkovatelia jednoducho nemajú čo stratiť, sú na pokraji totálneho krachu a tak otvárajú.

„Gratulujeme, Matovič dokázal prevrátiť opäť všetko naopak…aj definíciu štrajku. Svojimi absurdnými akciami donútil ľudí k absurdným reakciám.- Mnohí majitelia reštaurácií a barov už prepísali prevádzky na virtuálne s.r.o.-čky a otvorili aj napriek vládnym zákazom. Keď dostanú pokutu, tak nemajetnú s.r.o.-čku zrušia. Mnohé fitká zase mali a majú otvorené na čierno, na báze súkromných klubov…- Prečo to robia? Lebo im ide o prežitie, a jednoducho už nemajú čo stratiť. Nielen majitelia, ale aj rodiny desiatok tisíc ľudí, ktorí pracujú v týchto prevádzkach ako obsluha. Za každou zatvorenou prevádzkou treba vidieť aj dieťa, ktorému rodičia nemajú za čo kúpiť vianočné darčeky alebo dokonca ani potraviny.– Za núteným dlhodobým zatvorením gastro prevádzok, barov a športových klubov netreba hľadať nejaké epidemiologické štúdie. Opäť ide len o (s)prostý Matovičov osobný a politický konflikt so SaS-kou, ktorá má na starosti hospodárstvo, školstvo a šport. Matovič už nie raz odkázal zástupcov týchto odvetví, nech idú nadávať SaS-károm. O to mu ide.- Plošné zatváranie prevádzok, škôl a športových klubov aj v nerizikových oblastiach je primitívne a nelogické. A ako vidíme na číslach, nevedie k žiadnemu riešeniu problému.- Ľudová strana Naše Slovensko stojí jednoznačne na strane zúfalých majiteľov prevádzok, ktoré vláda už dlhodobo a systematicky svojimi spormi, chaosom a aroganciou ničí.“ napísal Uhrík na sociálnej sieti.