Uhrík ukázal svoj charakter! Vzdal sa jedného z mandátov, aby nesedel na dvoch stoličkách - MAGAZÍN 1
Slovensko

Uhrík ukázal svoj charakter! Vzdal sa jedného z mandátov, aby nesedel na dvoch stoličkách

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Čerstvý europoslanec Milan Uhrík z ĽSNS ukázal charakter. V posledných župných voľbách sa mu podarilo dostať do nitrianskeho krajského zastupiteľstva, kde obsadil poslanecký mandát. Ten si však neužil dlho a sám sa ho po zvolení do Európskeho parlamentu vzdal.

Ukázal tak charakter, ktorý v slovenskej politike nevidieť často.

“Vážení priatelia, po dôkladnej úvahe som sa rozhodol, že sa po zvolení za europoslanca vzdám mandátu poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja. Napriek tomu, že podľa zákona by som mohol vykonávať obidve funkcie súčasne, nepovažujem za správne sedieť na dvoch stoličkách, pretože viem, že by som svoju prácu nestíhal vykonávať zodpovedne. Priznám sa, že toto rozhodnutie sa mi neprijímalo ľahko. Ale ak chceme nášmu krásnemu Slovensku pomôcť, tak musíme robiť veci naplno, nestačí len polovičato. Osobné túžby a pohnútky musia ísť bokom. Moje rozhodnutie však neznamená žiadnu rozlúčku. Aj keď môžem, nebudem sa sťahovať do Bruselu, ani do Štrasburgu. Milujem Slovensko a naďalej tu budem pracovať a tráviť tak veľa času, ako sa len dá.” napísal Uhrík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *