Slovensko

Uhrík rozposlal email plný obvinení na Kotlebu. Ľuďom sa to nepáči: „Myslela som si, že ste inteligentný a správny muž“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Odídenec z ĽSNS Milan Uhrík rozposlal členom strany rozlúčkový email plný obvinení na Mariana Kotlebu. V emaily vysvetľuje, prečo sa rozhodol stranu opustiť. Podľa neho je šéf ĽSNS Marian Kotleba paranojik a manželom Mikovčákovcom, ktorých preslávil erotický profil na zoznamke z dávnej minulosti, rozdával peniaze. Podľa samotnej ĽSNS sú to zo strany Uhríka len lži a polopravdy. Samotná Danica Mikovčáková, ktorá pracuje dlhé roky v nemocnici a stará sa o ľudí tvrdí, že to bol práve Uhrík, ktorý sa snažil dostať k peniazom a odstaviť Kotlebu.

Podľa europoslanca neboli jedinou príčinou jeho odchodu zo strany iba nové stanovy ĽSNS. Ďalšími dôvodmi mali byť paranoje predsedu Kotlebu a narábanie s peniazmi strany. Podľa Uhríka sa ťažko komunikovalo s Marianom K. „Táto komunikácia sa ešte viac zhoršila po tom, čo od predsedu ušla manželka do Egypta a po tom, čo bol odsúdený za šeky na 1 488 eur. Chápeme, že sú to obrovské osobné tlaky, ale namiesto toho, aby predseda hľadal v nás oporu, podľahol paranoji a pomaly v každom začal hľadať nepriateľa,“ napísal Uhrík.

V diskusiách pod článkami o Uhríkovom emaily plnom obvinení na Kotlebu sme si však všimli, že ľuďom sa takýto štýl politiky nepáči.

„P. Uhrik, súkromné veci do vášho sporu s Kotlebom do politiky nepatria. Ja čítam rada Vaše komentáre, aj Vám fandím ako človeku, ale to ste už prehnal. Pritom 0.Kotlebu nezastavam. A nikdy by som ho ani nevolila. Len treba byť trochu objektívny. Na Vás post a funkciu sa to nehodí, je to také primitivne.“ napísala Stanislava.

„To nie je fér, také veci by sa nemali robiť. Myslela som si, že ste inteligentný a správny muž. Potopiť kolegu to nie je žiadna výhra, sklamal ste ma a nemám už o vás dobrú mienku. Máte namierené k Matovičovi ?“ napísala Viera.