Uhrík: Cieľom nie je nič rozbíjať ani ničiť. Kotleba nie je fašista alebo nejaký diktátor, to musím úprimne povedať

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík, ktorý pred pár dňami napísal kritický status voči vlastnej strane pre zmeny stanov, bol hosťom relácie Za oponou na TA3. V relácii povedal, že ich cieľom určite nie je nič rozbíjať, ničiť alebo hľadať konfliktné body.

Uhrík tvrdí, že predseda strany Kotleba do teraz rozhodoval o podstatných veciach, ale vždy aj s kolektívom a nechal si poradiť „..a už vôbec nie je fašista alebo nejaký diktátor to musím úprimne povedať…“ povedal europoslanec.

Uverejnenie jeho stanoviska nebolo snahou o odchod zo strany či zakladanie novej strany. Podľa neho sa však strana novými stanovami dostáva do negatívneho obrazu.

Europoslanec Uhrík si myslí, že niektoré názory strany ĽSNS by sa dali komunikovať profesionálnejšie, ale dodáva, že niečo by poopravil „..ale v globále sa tá strana snaží bojovať za Slovensko“.