Udala si mamu, že bola na protestoch za Trumpa. Teraz prosí o peniaze, lebo nemá na školu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nedávny útok vo Washingtone DC na Kapitol si vyžiadal niekoľko zranených a obetí. Prináša so sebou však aj niekoľko príbehov. Jeden takýto príbeh je medzi matkou a jej dcérou, ktorá ju udala za to, že bola na tomto proteste.

18-ročná študentka Helena Dukeová minulý týždeň udala svoju matku, tetu a strýka za to, že boli na demonštrácii vo Washingtone.

„Pamätám si, že som videla tweety F.B.I. hovoriace o tom, že každý, kto vie niečo o ľuďoch, ktorí boli na Kapitole, aby ich mená zverejnil,“ uviedla s tým, že o veci dlho premýšľala a vraj je rada, že sa tak rozhodla, informuje portál Denník Slovensko.

Po tom, čo udala svoju najbližšiu rodinu a aj svoju mamu sa zrejme jej situácia zhoršila. Jej mamu, ktorá ju živila, po zverejnení incidentu vyhodili z práce v spoločnosti UMass Memorial Healt Care.

Teraz mladá študentka prosí verejnosť o peniaze, aby mohla ísť na vysokú školu, kde chce študovať právo a urobiť svet krajším. Založila si preto profil na webe GoFundMe, kde píše: „Ako asi viete z novín, nahlásila som matku za to, čo urobila. V túto chvíľu vôbec neviem, ako zaplatím za vysokú školu, pretože nemám veľa finančných prostriedkov“. Zatiaľ už vyzbierala viac ako 50-tisíc dolárov.

O tom, či sa jej matka zapájala do násilností sme zábery nenašli. Vyvrátiť to však nevieme. Na internete však koluje video, kde je práve matka študentky napadnutá do tváre päsťou inej ženy. Čo však tomu predchádzalo nevieme povedať.