Učiteľka Laura zaočkovala bez súhlasu rodičov žiaka priamo v škole. Okamžite to rieši polícia - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Učiteľka Laura zaočkovala bez súhlasu rodičov žiaka priamo v škole. Okamžite to rieši polícia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Newyorská polícia zatkla učiteľku z Long Islandu, ktorá bola obvinená, že násilím aplikovala študentovi vakcínu proti covidu-19.

Päťdesiatpäťročná Laura Russoová bola zatknutá minulý piatok vo svojom dome, uviedla polícia okresu Nassau v pondelkovom vyhlásení. Je obvinená z neoprávneného výkonu povolania.

Russoová bola prepustená z väzenia a 21. januára ju čaká súd.

Podľa policajnej správy Russoová, ktorá nie je registrovaným zdravotníckym pracovníkom, aplikovala vo svojom bydlisku očkovaciu látku sedemnásťročnému študentovi, hoci na to nebola rodičmi mladistvého oprávnená.

Mladík odišiel domov a povedal svojej matke, že bol očkovaný. Matka potom informovala políciu.

Russoová, učiteľka biológie na Herricks Public Schools v New Hyde Parku, bola odvolaná z vyučovania a preradená na inú prácu, informoval školský obvod miestnej spravodajskej agentúry.

Podľa polície a videozáznamu, ktorý získala televízia NBC New York, učiteľ zrejme aplikoval vakcínu tínedžerovi po tom, čo o injekciu požiadal.

„Tak vidíš, domáca vakcína,“ povedal teenager na videu potom, čo bol očkovaný.

Nie je jasné, kde Russoová vakcínu získala.

The Hill sa obrátil na policajné oddelenie okresu Nassau a miestny školský obvod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *