Učitelia po očkovaní nedokážu ísť učiť. Ostali doma s horúčkami a bolesťami

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Cez víkend začalo Slovensko s očkovaním učiteľov, aby sa tak mohli deti čo najskôr vracať do škôl. Zaočkovaných bolo v sobotu vakcínou AstraZeneca 4 600 učiteľov, no nie všetci to znášajú dobre, informujú tvnoviny.sk

V základnej škole, ktorá sa nachádza v bratislavskom Ružinove sa mali tento pondelok vrátiť študenti prvého stupňa. Všetko však zmenilo práve očkovanie učiteľov. Viacerí po očkovaní ležia v posteli s horúčkami.

„Majú horúčky, bolesti svalov a kĺbov. Teraz po tých 24 hodinách je to už lepšie. Napriek tomu ale túto základnú školu nebudeme vedieť otvoriť,“ uviedla hovorkyňa Ružinova.

Vedľajšie účinky sú ale podľa odborníkov prirodzenou reakciou a trvať by mali len pár dní.

„Každý liek, aj každá vakcína, môže mať nežiadúce účinky, ktoré sa však neprejavia u každého. Po očkovaní sú typickými nežiadúcimi účinkami zvýšená teplota, horúčka, bolesť v mieste vpichu, bolesť hlavy, kĺbov, triaška, zimnica a podobne. Tak isto je to aj pri vakcínach na ochorenie COVID-19 a pri vakcíne od spoločnosti AstraZeneca,“ uviedla hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Magdaléna Jurkemíková.