Slovensko

Tvrdý lockdown na Slovensku možno už od dnešnej polnoci!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Denník Pravda priniesol informácie, že tvrdý lockdown nás môže čakať už od tohto štvrtku 17.decembra a trval by do 10.januára. Minister hospodárstva Richard Sulík však ešte pred rokovaním vlády povedal, že by nemal prísť lockdown skôr, ako 21.decembra.

Aktualizácia: Lockdown a zákaz vychádzania začína od 19.decembra do 10.januára 2021

„Keď sme sa už dohodli na 21. decembri, nemalo by to byť skôr, lebo naženieme všetkých ľudí do obchodov,“ povedal pred médiami. V rámci tvrdého lockdownu, ktorý nás podľa jeho slov zrejme čaká od najbližšieho pondelka, bude platiť aj niekoľko výnimiek. Sulík odhadol, že ich bude dohromady okolo pätnásť, jednou z nich budú aj takzvané bubliny.

Denník Pravda však priniesol informácie, že lockdown by mohol prísť už od 17.decembra. Potvrdil to aj Richard Sulík, ktorý povedal, že na stole je aj skorší termín, ale on sám ho nepodporuje.

Platiť by mal začať zákaz vychádzania, z obchodov ostanú otvorené len obchody s nevyhnutnými potravinami či drogérie a lekárne.

V predajniach bude môcť byť len jeden zákazník na 25 metrov štvorcových plochy. Reštaurácie budú zatvorené, môžu však jedlo rozvážať alebo predávať cez okienko.

Do prírody či von športovať má byť možné iba v rámci okresu. Opäť sa zatvoria lyžiarske strediská, plavárne, fitness kluby, rovnako aj múzeá, knižnice či galérie. V súčasnosti fungujúce profesionálne športy budú bežať ďalej, ale striktne bez divákov. Verejná doprava bude obmedzená podľa možností dopravcov, v taxíkoch budú môcť byť najviac dvaja pasažieri na zadných sedadlách a vodič musí zabezpečiť vetranie aj dezinfekciu po jazde.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme