Tvrdila, že Covid môže byť aj z laboratória, dnes je obžalovaná

Uznávaná česká molekulárna biologička Soňa Peková sa u nás preslávila hlavne kvôli koronavírusu. Vo svojich rozhovoroch tvrdila, že koronavírus môže byť aj z laboratória.

Dnes je Peková spolu s českým Romanom Janouškom obvinená pre finančné machinácie okolo firmy Chambon.

Laboratórium podľa vyšetrovateľov inkasovalo medzi rokmi 2009 a 2011 od zdravotných poisťovní neprimerane vysoké úhrady za podvodné krvné testy pre nemocnice. Škoda sa podľa žalobcu pohybuje okolo 240 miliónov korún, informujú české Hospodárske noviny. Lekárke Pekovej hrozí až 10 rokov za mrežami.

„Dnešného dňa bola k Mestskému súdu v Prahe podaná obžaloba na celkom päť osôb. V prípade štyroch osôb pre obzvlášť závažný zločin podvodu. Dve z uvedených osôb sú obžalobou navyše stíhané aj pre zločin neoprávneného podnikania. Piata obvinená osoba je potom stíhaná pre trestný čin spoluúčasti, „povedal vo štvrtok pre Aktuálně.cz žalobca Dadam.

Podvod mal spočívať v tom, že spoločnosť vykazovala iné testy, než reálne uskutočnila. „V rámci činnosti spoločnosť vykonávala mikrobiologické laboratórne vyšetrenia, ktoré poisťovniam nepravdivo vykazovala ako vyšetrenie ľudskej DNA tak, aby to zodpovedalo uzatvorenej zmluve,“ dodal Dadam.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *