Tvrdé slová Putina: Už sú pred našimi dverami. My už nemáme kam ustúpiť. Nebudeme sa na to len pozerať - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Tvrdé slová Putina: Už sú pred našimi dverami. My už nemáme kam ustúpiť. Nebudeme sa na to len pozerať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vladimír Putin vyhlásil, že Rusko je veľmi znepokojené tým, že v blízkosti jeho hraníc sú rozmiestnené prvky globálneho systému protiraketovej obrany USA (video na konci článku)

„Vojenské sily USA a NATO priamo pri ruských hraniciach a vykonávanie rozsiahlych cvičení, vrátane tých neplánovaných, vyvoláva vážne obavy. Sme veľmi znepokojení tým, že v blízkosti Ruska sú rozmiestnené prvky globálneho systému protiraketovej obrany USA,“ povedal Putin na rozšírenom zasadnutí kolégia ruského ministerstva obrany.

Rusko dúfa v konštruktívne a zmysluplné rokovania o bezpečnostných zárukách s viditeľným konečným výsledkom, uviedol ruský prezident Vladimír Putin.

„Dúfame v konštruktívne a zmysluplné rokovania s viditeľným a časovo ohraničeným konečným výsledkom, ktorý by zaistil rovnakú bezpečnosť pre všetkých. Budeme sa o to usilovať,“ povedal na zasadnutí rady ministerstva obrany.

Rusko dúfa, že dostane od USA jasnú a komplexnú odpoveď na svoje návrhy týkajúce sa bezpečnostných záruk, uviedol ruský prezident.

Manipulácia Západu

Putin vyhlásil, že manipulácia Západu, ktorý sa schováva za medzinárodným právom, už ho nebaví. Počas svojho prejavu Putin uviedol, že západné krajiny konajú “tisíce kilometrov od svojho územia” pod rôznymi zámienkami, vrátane zaistenia vlastnej bezpečnosti.

„A keď sa im do cesty postaví medzinárodné právo a Charta OSN, vyhlási ich za zastarané a zbytočné. A keď niečo zodpovedá ich záujmom, okamžite sa odvolávajú na normy medzinárodného práva, Chartu OSN, medzinárodné humanitárne práva atď. Už máme tejto manipulácie plné zuby,“ povedal prezident.

„To, čo sa teraz deje, to napätie, ktoré sa v Európe vytvára, je ich vina. Na každom kroku bolo Rusko nútené nejako reagovať, na každom kroku sa situácia neustále nejako zhoršovala a zhoršovala, degradovala a degradovala. Takže dnes sme v takej situácii, keď sme nútení niečo rozhodnúť,“ povedal Putin na rozšírenom zasadnutí rady ruského ministerstva obrany.

Rakety USA na Ukrajine ako výzva pre Rusko

Ak sa infraštruktúra NATO posunie vpred a objaví sa na Ukrajine, doba letu rakiet sa skráti na 7-10 minút a hypersonických na päť, povedal ruský prezident Vladimir Putin.

“Ak sa táto infraštruktúra posunie ďalej, ak sa na Ukrajine objavia raketové systémy USA a NATO, skráti sa doba ich letu do Moskvy na 7-10 minút, a pokiaľ budú nasadené hypersonické zbrane, tak na päť,” povedal Putin na rozšírenom zasadnutí rady ruského ministerstva obrany, podľa Putina je to pre Rusko veľká výzva.

Odvetné opatrenia

Rusko prijme adekvátne vojensko-technické opatrenia v reakcii na nepriateľské kroky USA, máme na to plné právo, povedal ruský prezident.
„Samozrejme, ako som už povedal, ak budú naši západní kolegovia pokračovať vo svojej jasne agresívnej akcii, prijmeme adekvátne vojenské a technické opatrenia a na nepriateľské kroky budeme reagovať tvrdou odpoveďou. A chcem zdôrazniť, že na to máme plné právo, máme plné právo konať tak, aby sme zaistili bezpečnosť a suverenitu Ruska,“ povedal Putin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *