Turistku na Maledivách napadli kvôli plavkám. Prosila o pomoc (Video)

Mladá žena bola pred niekoľkými dňami zatknutá po tom, čo bola obvinená z nevhodného obliekania, na pláž si totiž vzala bikiny. Celý incident sa stal na ostrove Maafushi, v celej oblasti je pritom niekoľko hotelov a letovísk, kde sú pravidlá pre obliekanie žien uvoľnenejšie práve kvôli turistkám. Ženu si na ulici všimlo niekoľko policajtov, ku ktorým sa následne pridali aj ďalší muži. Podľa policajného šéfa bol zákrok neprimerane tvrdý, ale oprávnený, žena si mala uvedomiť, že Maldivy sú moslimská krajina.

Zábery, kde niekoľko mužov krúti za chrbtom ruky mladej turistke, obleteli v posledných dňoch prakticky celý svet. Policajti však mali smolu v tom, že si začali s londýnskou blogerkou Ceciliu Jastrzembskou, ktorá sa rozhodla svoju skúsenosť zverejniť. Všetko pritom zdokumentovali aj okolostojaci ľudia a existuje tiež video, kde Britka volá o pomoc a zákrok polície považuje za sexuálny útok. Informuje o tom The Gaurdian.

https://www.youtube.com/watch?v=FGmNZrw8wB8

Na ostrove je nosenie bikín povolené, ale iba na dvoch špeciálnych plážach. Blogerka si však neuvedomila, že všade mimo vyznačená územia môže mať problém. Cecilia nakoniec vo väzbe strávila necelé dve hodiny a potom bola s ospravedlnením prepustená. Dovolenku na ostrove si však radšej skrátila a odletela preč.

Polícia vydala oficiálne vyjadrenie, kde uviedla, že proti mladej žene zasiahla na žiadosť verejnosti, ktorá ju udala za to, že bola “nevhodne oblečená”.

“Prosím turistov, aby rešpektovali našu komunitu, ktorá je na tieto veci veľmi citlivá. Maldivská policajná služba sa úprimne ospravedlňuje turistke a verejnosti za spôsob, akým k incidentu došlo, “hovorí miestny policajný komisár Mohamed Hameed.

“Je potrebné, aby si ľudia boli vedomí svojich činov a aby nikoho neurážali, najmä počas svätého mesiaca ramadánu alebo ak chcete navštíviť náboženské oblasti,” zaznelo ďalšie odporúčania a zároveň varovanie. Turisti si majú uvedomiť, že Maldivy sú moslimská krajina a platí tam právo šaría.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *