Zo sveta

Turecký prezident totálne ponížil šéfku Európskej komisie! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyen bola nedávno na návšteve u tureckého prezidenta Erdogana spolu s predsedom Európskej rady Charlsom Michelom. Michel namiesto od Leyenovej dostal svoju stoličku. Šéfka Európskej komisie ostala niekoľko okamihov stáť a nevedela, kde si ma sadnúť.

K celému incidentu sa vyjadrila aj novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová „„Ursula stojí, hovorí, EHM. Charles si sadol, Erdogan tiež, Ursula stojí, nechápe, Michel stále sedí. A sedí naďalej, a sedí a nič neurobí. Ursula si teda sadne vedľa na sedačku, je to superčudné, pozerá sa stále na Michela, Michel stále nič. Tak toto je normálne učebnicový príklad, čo nerobiť. Len toľko som dnes ráno chcela,“ komentuje video.

Niektorí ľudia to však vidia úplne inak a vôbec z toho nerobia drámu „Erdogan je somár, ale celá táto situácia je pekne vykonštruovaný feministický nezmysel. Vedúcim delegácie je Michel, preto sedí vedľa Erdogana. Von der Leyen sedí síce bokom, ale presne oproti nej sedí turecký minister zahraničia Cavosuglu rovnako vzdialený od dvojice Erdogan-Michel. Samozrejme na záberoch zverejnených feministkami je len „akože osamotená“ von der Leyen.“ objavil sa komentár v diskusii.