Turecko zvažuje zákon umožňujúci pedofilom vyhnúť sa väzeniu, ak si vezmú svoju obeť

Politici v Turecku zvažujú prijať nový zákon, ktorý by umožnil pedofilom uniknúť väzeniu tým, že by sa oženili so svojou obeťou. Šokujúci nový zákon bude predložený tureckému parlamentu koncom tohto mesiaca. Ak bude schválený, umožní mužom obvineným zo zneužívania detí, aby bola obžaloba zrušená, ak sa oženia so svojou obeťou.

Kritici navrhovaného zákona tvrdia, že legitimizuje znásilnenia a zneužívanie detí.

Denník Nationalfile.com napísal: OSN uviedla, že by tento zákon legalizoval znásilnenia detí a ponechal zraniteľných ľudí na milosť svojich mučiteľov.

Politici debatujúci proti návrhu zákona uviedli, že by to viedlo k tomu, že by si obete vzali tieto osoby proti svojej vôli.

Demokratická strana národov (HDP) medzitým nalieha na vládu, aby upustila od návrhu tohto zákona, píše The Daily Mail.

Podobný právny predpis bol v roku 2016 zmetený zo stola potom, čo spôsobil medzinárodné pobúrenie.

Turecko v roku 2017 schválilo zákon, ktorý umožňuje vykonávať obrady pre civilné manželstvo muftíom.

Turecká sekulárna ústava bola týmto kontroverzným zákonom údajne podkopaná a je obviňovaná z vytvorenia príležitosti pre zvýšenie počtu manželstiev s deťmi.

Aktivisti za práva žien a politici bojovali proti podobným právnym medzerám, ktoré mali byť v posledných rokoch odstránené v Egypte, Maroku, Tunisku, Jordánsku, Libanone a Palestíne.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *