Turci úmyselne oslobodzujú zajatcov islamského štátu a potom obviňujú Sýriu, tvrdia z USA - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Turci úmyselne oslobodzujú zajatcov islamského štátu a potom obviňujú Sýriu, tvrdia z USA

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tureckom podporované invázne vojská podľa portálu Foreign Policy oslobodzujú zajatcov Islamského štátu, ktorí následne: “kurdských zajatcov popravujú a vraždia aj neozbrojených civilistov, ako nám ukazujú videa.”

Tieto slová vyslovil vedúci činiteľ americkej administratívy. Podla neho sýrski islamisti bojujúci, ako podporné zbory tureckých vojsk obsadzujú už nestrážené väzenia a oslobodzujú zajatcov Islamského štátu, ktorých zadržali Kurdi a následne z toho obviňujú Sýrske demokratické sily.

Od začiatku tureckej invázia do Sýrie, tak uteká veľké množstvo nebezpečných ISIS teroristov, ktorí boli zajatí Kurdmi či Američanmi.

Kurdmi vedené Sýrske demokratické sily (SDF) a sýrski pozorovatelia ľudských práv v nedeľu oznámili, že asi približne 800 členov ultra teroristickej ISIS utieklo z táborov po tureckej invázii, informuje o tom NBC News.

Iné zdroje hovoria aj o tom, že sa chystá ďalšie vypustenie obrovského množstva ISIS teroristov. Napomáhať má tomu práve turecká invázia do Sýrie.

SDF malo na starosti stráženie viac ako 10 000 väzňov ISIS v regióne, ani nehovoriac o mnohých členoch rodín príslušníkov ISIS, ktorí boli zadržiavaní na miestach ako al-Hol, kde ich je momentálne asi 70 000.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *