Zo sveta

Turci pustili obrovské masy migrantov do EÚ! Gréci nasadzujú ťažké vojenské oddiely, aby bránili Európu

Grécko úplne uzavrelo svoju hranicu s Tureckom. Grécka vláda rozmiestnila päťdesiat vojnových lodí námorníctva na ochranu gréckych ostrovov a desať vrtuľníkov, aby strážili pozemné hranice pred migrantmi, ktorých sa rozhodli Turci vpustiť do Európy cez svoje územie.

„Dlho sme hovorili, že nie sme povinní prijímať taký počet utečencov. Sľúbili ste nám pomoc, ale nerobíte nič, a tak sme včera otvorili naše hranice, „vyhlásil Erdogan v Istanbule.

V Turecku je cez 3,6 milióna migrantov z Afriky, ktorí majú od teraz otvorené koridory na ceste cez Turecko do Európy.

„Prešlo už 18 000 utečencov a dnes ich možno bude 25 až 30 tisíc. A naše dvere už nezatvoríme, pretože EÚ musí držať svoje slovo, „informoval prezident Turecka.

3 Replies to “Turci pustili obrovské masy migrantov do EÚ! Gréci nasadzujú ťažké vojenské oddiely, aby bránili Európu

  1. Pellegrini prisľúbil, že ochráni Slovákov pred migrantami, a že na južnej hranici Maďarska, spolu s maďarskými vojakmi, hliadkujú aj slovenskí… To je málo proti toľkej mase ! Tu by bolo treba si zobrať príklad z Grécka – nasadiť vojsko a posilniť ochranu na južnej a juhovýchodnej hranici Shengenu. Na hliadkovanie tiež použiť vrtuľníky a drony. Nevpustiť nikoho, kto nemá nijaký pas, alebo iný platný osobný doklad totožnosti !

  2. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *