Zo sveta

Trump vyhlásil, že je na ceste k víťazstvu volieb

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Úradujúci prezident USA Donald Trump znovu vyhlásil, že vyhráva prezidentské voľby. „My vyhráme tieto voľby,“ nechal sa počuť Trump počas vystúpenia pred svojimi priaznivcami v štáte Georgia.

Americký prezident opakovane obvinil demokratov z falšovania výsledkov volieb. Podľa Trumpových tvrdení sa hlasy pre jeho oponenta „objavujú z podhľadu a z kožených vriec“.

„Vo všetkých štátoch boli započítané stovky tisíc nezákonných hlasov,“ tvrdí súčasný šéf Bieleho domu.

Trump tiež vyzval vládu Georgie, aby zvolala miestne zákonodarné zhromaždenie za účelom prerokovania volieb. Americký prezident si je totiž istý tým, že ľahko a rýchlo získa hlasy voliteľov v tomto štáte, pokiaľ budú skontrolované všetky podpisy voličov na hlasovacích lístkoch zaslaných poštou.

V sobotu sa objavili informácie o tom, že pokusy Trumpa spochybniť výsledky volieb boli zamietnuté v štátoch Nevada, Georgia a Michigan.

Voľby však podľa oficiálnych informácii vyhral jeho súper Joe Biden.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme