Trump proti všetkým! Americký prezident nepodpísal zmluvu, ktorá má cenzúrovať ľudí na internete - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Trump proti všetkým! Americký prezident nepodpísal zmluvu, ktorá má cenzúrovať ľudí na internete

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Biely dom v stredu odmietol podpísať takzvanú christchurchskú výzvu, ktorá volá po blokovaní teroristického a násilne extrémistického obsahu na internete.

Biely dom sprevádzkoval webový formulár, na ktorom majú Američania a ľudia žijúci v USA hlásiť prípady internetovej cenzúry. Dotazník, o ktorom na twitteri informovala prezidentská kancelária, je prejavom nesúhlasu prezidenta Donalda Trumpa so zásahom sociálnych sietí twitter, facebook a ďalších proti manipulatívnym informáciám užívateľov.

“Sociálne siete majú presadzovať slobodu prejavu. Mnohým Američanom ale ich účty zablokovali, zakázali alebo ich nespravodlivo obvinili z nejasného porušovania užívateľských pravidiel. Nech sú vaše názory akékoľvek, podeľte sa so svojou skúsenosťou s prezidentom Trumpom, ak máte podozrenie, že sa takéhoto zásahu voči vám dopustili kvôli politickej tendenčnosti” uvádza sa na úvodnej stránke formulára.

Za tieto slová vás na Facebooku zablokujú! Vitajte v liberálnej totalite

Užívateľ je vyzvaný, aby uviedol svoje meno a kontaktné informácie, aby oznámil, či je občanom USA a opísal, čo sa mu s jeho účtom na sociálnej sieti stalo. Má tiež možnosť zaistiť si zasielanie prezidentových newsletterov “aby bol informovaný bez závislosti na platformách facebook a twitter”. Čo sa s poskytnutými informáciami stane, webový formulár neuvádza.

Trump v minulosti niekoľkokrát tvrdo kritizoval správcov sociálnych sietí, ktoré v USA blokujú extrémistické účty väčšinou ultrapravicových aktivistov. Začiatkom mája prezident na twitteri napísal, že sústavne monitoruje cenzúru amerických občanov na sociálnych sieťach. “Toto sú Spojené štáty americké, kde platí zásada známa ako sloboda prejavu,” napísal Trump.

Biely dom v stredu odmietol podpísať takzvanú christchurchskú výzvu, ktorá volá po blokovaní teroristického a násilne extrémistického obsahu na internete. Výzvu iniciovala novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v reakcii na masaker moslimských veriacich v meste Christchurch. Spolu s ňou ju podporili francúzsky prezident Emmanuel Macrona, britská premiérka Theresa Mayová, predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker alebo kanadský premiér Justin Trudeau. USA podpis nepripojili s odôvodnením, že rešpektujú slobodu prejavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *