Zo sveta

Trump podpíše vyhlášku, ktorá ma zabrániť cenzúre konzervatívnych názorov na internete

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Trump vo štvrtok podpíše vyhlášku, ktorá bude na sociálnych médiách riešiť protiústavnú cenzúru konzervatívnych a nezávislých názorov.

V utorok v noci prezident oznámil, že túto vyhlášku podpíše v dôsledku rastúcich zúfalých pokusov technických gigantov o ovplyvnenie prezidentských volieb 2020.

Facebook, Google a Twitter od Trumpového volebného víťazstva 2016 umlčujú konzervatívne hlasy a konzervatívnych publicistov.

Tlačový tajomník Bieleho domu Kaylegh McEnany v stredu z paluby Air Force one reportérom oznámil, že prezident k tomu o deň neskôr podpíše vyhlášku.

Trump varoval spoločnosti sociálnych médií, že pretrvávajúca politická zaujatosť povedie k akciám administratívy.

„Republikáni to vnímajú tak, že platformy sociálnych médií úplne umlčujú konzervatívne hlasy,“ uviedol na Twitteri prezident. „Budeme ich tvrdo regulovať alebo ich úplne uzavrieme, pretože už nemôžeme dovoliť, aby sa to dialo.“

Prezident tiež povedal, že Twitter „zasahuje do prezidentských volieb 2020,“ keď táto platforma vykonala „kontrolu faktov“ jeho tweetov, v ktorých vznášal široko zastávané obavy z volebných podvodov pri poštovom hlasovaní.

Správa Wall Street Journal z minulého týždňa tvrdila, že Biely dom pripravuje vyhlášky proti zaujatosti gigantov sociálnych médií vo forme oficiálneho panelu, ktorý bude revidovať prípady proti-konzervatívnej zaujatosti spoločností Silicon Valley.

Hovorca Bieleho domu túto iniciatívu zjavne potvrdil v čase, keď Journalu povedal, že „ľavicová (liberálna) zaujatosť v technologickom svete je problém, ktorý sa určite musí riešiť z hľadiska výhod a prinajmenšom ju odhaliť tak, aby Američania mali jasne na očiach, s čím majú dočinenia.“

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *