Trump má tento rok navštíviť Banskú Bystricu. Pellegrini má pre neho darčeky - MAGAZÍN 1
Slovensko

Trump má tento rok navštíviť Banskú Bystricu. Pellegrini má pre neho darčeky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Peter Pellegrini sa tento piatok stretne s prezidentom Spojených štátov. Podľa informácii niekoľkých medií, by mal premiér pozvať Trumpa na oslavy SNP v Banskej Bystrici už tento rok.

“Premiér sa zmieni o tom, že by si Slovensko vysoko vážilo, keby americký líder prišiel na oslavy 75. výročia SNP,“ uviedol pre Pravdu nemenovaný zdroj s tým, že Trump už má v tom čase na konci augusta naplánovanú cestu do Európy vrátane zastávok vo Francúzsku a Poľsku.

Denník okrem toho poznamenáva, že počas piatkového stretnutia v Bielom dome sa na úvod uskutoční 10-minútové stretnutie Pellegriniho s Trumpom medzi štyrmi očami bez tlmočníkov, čo sa nestáva často. Práve tu bude podľa zdroja Pravdy dôležité, ako Pellegrini na Trumpa zapôsobí aj v súvislosti s možnou návštevou Slovenska. Každému však napadne, či pod “dobrým zapôsobením” nemajú byť aj ústupky v otázke amerických základní či skladov na území SR.

Televízia Joj zase priniesla správy o tom, aké dary si pripravil Pellegrini pre prezidenta a prvú dámu USA. Trump dostane od premiéra Slovenska špeciálnu bejzbalovú pálku. Takýto dar navrhol úradu vlády Slovák, ktorý žije v Kadane a ktorý upozornil, že vojnový veterán Teodor Dobiáš pôvodom zo Slovenska bol Trumpovým učiteľom a trénerom bejzbalu na vojenskej akadémií.

Prvá dáma Melania Trumpová dostane typický kroj zo stredného Slovenska ušitý špeciálne na jej miery.

Predmetom piatkového rokovania bude viacero tém. “Chceme sa dotknúť našej úzkej spolupráce, hovoriť nielen o našom členstve v NATO, ale chceme s ním veľmi otvorene hovoriť aj o ekonomických vzťahoch Slovenska a Spojených štátov. Chcem mu veľmi otvorene povedať, čo bude znamenať prípadná ekonomická vojna medzi Spojenými štátmi a EÚ, čo to konkrétne prinesie Slovensku. To sú veci, ktoré by bolo dobré, aby prezident počul priamo z úst premiéra, aby mal naozaj veľmi plastický obraz,” konštatoval Pellegrini (viac v článku).

zdroj: Hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *