Trump bol navrhnutý na Nobelovu cenu za mier

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Európskeho parlamentu za Estónsko Jaak Madison bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa navrhol na Nobelovu cenu za mier.

Politik, ktorý zastupuje Konzervatívnu ľudovú stranu Estónska, vysvetlil, že navrhol kandidatúru Trumpa preto, že je to prvý americký prezident za posledných 30 rokov, počas ktorého prezidentovania nerozpútala jeho krajina žiadnu vojnu.

„Pod jeho vedením bolo tiež na Blízkom východe podpísaných niekoľko mierových dohôd, ktoré pomohli zabezpečiť stabilitu a mier v regióne. Uvidíme, kto dostane Nobelovu cenu za mier, „napísal Madison v pondelok na Facebooku.

Poznamenal, že nie je jediný, kto navrhuje Trumpa na udelenie Nobelovej ceny. „Ale ako vieme, čím viac je návrhov, tým je väčšia šanca na úspech,“ tvrdí Madison.

Nobelova cena za mier je udeľovaná v Osle každý rok od roku 1901. Podľa stanov Nobelovho fondu môžu navrhovať kandidátov členovia národných parlamentov a vlád rôznych krajín, členovia medzinárodných súdov, rektori univerzít, činní a bývalí členovia a poradcovia nórskeho Nobelovho výboru.