Zo sveta

Trump a jeho žena majú koronavírus. Lekár oznámil, ako sa cítia

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že on a jeho manželka Melania Trumpová majú koronavírus. Prezident o tom informoval na Twitteri.

„Dnes večer (pozn. vo štvrtok) sme prvá dáma a ja boli pozitívne testovaní na covid-19. Okamžite zahájime karanténu a proces rekonvalescencie. Spoločne sa z toho dostaneme! „“ napísal na Twitteri.

Lekár amerického prezidenta Sean Conley uviedol, že sa líder USA aj jeho manželka sa cítia dobre. Plánujú, že zostanú v Bielom dome a budú plniť svoje povinnosti.

„Prezident a prvá dáma sú na tom v túto chvíľu dobre. Uisťujem vás, že očakávam, že prezident bude pokračovať počas zotavovania bez prerušenia v plnení svojich povinností, „uviedol lekár.

Dodal tiež, že on a jeho zdravotnícky tím budú Trumpa a jeho ženu ostražito sledovať. Pripomeňme, že prezident Trump svojím vekom a hmotnosťou patrí do rizikovej skupiny.