Truhla pred domom Matoviča bola symbolom pohrebu demokracie. V minulosti truhlu doniesli aj Kotlebovi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Truhla pred domom Matoviča bola symbolom pohrebu demokracie. V minulosti truhlu doniesli aj Kotlebovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sobotnom proteste sa stretli stovky (niekde sa uvádza až 2000 ľudí) v Trnave, ktorí protestovali proti vláde Igora Matoviča. Demonštrácia sa neskôr presunula z námestia pred dom premiéra.

Tu protestujúci doniesli aj truhlu, ktorá vyvolala na sociálnych sieťach a u niektorých politikov obrovské vášne. Poslanec Milan Mazurek sa však vyjadril, že táto truhla nebola pre Matoviča, ale ako symbol pohrebu demokracie.

„Priatelia, niektorí klamári, ktorí sa neštítia ničoho, šíria po internete že sme sa pred domom Matoviča vyhrážali jeho rodine a priniesli mu truhlu ako vyhrážku… Ich fantázia ma vždy dokáže prekvapiť. Nikto sa nikomu nevyhrážal, iba sa protest pobral pred dom diktátora, keďže to bol on kto na Slovensku zaviedol protesty pred domami politikov. Prečo by teda nemal ochutnať vlastnú medicínu? Truhla symbolizovala pohreb demokracie, ktorú tu Matovič zničil. A myslím, že to chápe každý, kto to chápať chce. Internet je plný klamstiev a hlúpostí, ktoré o nás klamári šíria. Netreba im veriť.“ napísal Mazurek.

Aj keď niektorí diskutujúci na internete mohli polemizovať o tom, že truhla mala byť vyhrážkou pre Matoviča, Kotlebovci by boli asi tí poslední, ktorí by chceli takýmto niečím na seba pútať pozornosť v časoch, kedy sa polícia snaží na nich nájsť všetko možné.

Treba pripomenúť, že ťažkoodenci stáli celý čas vedľa Kotlebovcov, ktorí mali príhovory pred premiérovým domom a bolo okolo nich niekoľko kamier. Všetky ich vyjadrenia boli teda zaznamená a žiadne vyhrážky na smrť premiéra tam z ich strany nepadli.

Aj Kotlebovi doniesli na proteste truhlu priamo do jeho úradu

V roku 2015 kedy bol ešte predsedom Banskobystrického kraja Marian Kotleba a nepodpísal dotáciu pre festival Dni tanca, mu prišli umelci a politici protestovať priamo do „jeho“ úradu, kde doniesli truhlu. Tá mala symbolizovať „Pohreb slovenskej umeleckej tvorivosti“.