Truban a jeho neoliberáli majú smolu. Boris Kollár s nimi odmieta spoluprácu: "Nemýľte si vaše postavenie s realitou" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Truban a jeho neoliberáli majú smolu. Boris Kollár s nimi odmieta spoluprácu: “Nemýľte si vaše postavenie s realitou”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

FAKT24.sk: Skončili skôr, ako začali. Prípadná povolebná spolupráca Borisa Kollára a jeho strany Sme rodina s Progresívnym Slovenskom neprichádza do úvahy. Napísal to dnes vo svojom stanovisku na sociálnej sieti samotný Kollár a upresnil dôvody, prečo koalícia s progresívcami nikdy nevznikne.

Kollár zrejme reagoval na vyjadrenia Trubana z apríla tohto roka, kedy šéf Progresívneho Slovenska hovoril v relácii portálu Aktuality.sk na tému migrácie a adopcie detí homosexuálnymi pármi (písali sme o tom tu). “Naša pozícia je, že, migrácia tu celú históriu bola po celom svete. Treba sa k nej správať, ale tak, že mať ju pod kontrolou, aby bola legálna a zároveň nesmie byť na úkor Slovenska. Takže je to normálna, príčetná pozícia k migrácii,” povedal Truban v rozhovore. Rovnako Kollárovi dvihla žlč aj téma adopcie detí pármi rovnakého pohlavia. Podľa Trubana to totiž môže byť niekedy oveľa lepšie ako keď je dieťa v detskom domove. Túto tému však PS a Spolu v programe nemajú. 

Truban zároveň v staršom rozhovore priznal, že by so stranou Borisa Kollára najradšej nespolupracoval, najmä kvôli jeho minulosti, kedy bol spájaný s mafiánmi, ktorí boli jeho kamarátmi. Práve na to dnes zareagoval aj samotný Boris Kollár. “Dnes mi je jasné, že so stranou pán a Trubana by som veľmi nerád spolupracoval. Jeho myšlienky, ako napríklad nezamestnaný robotník je lenivý, či nekomunikuje a že nie všetci by mali mať volebné právo (vadia mu asi dôchodcovia), ďalej víta migrantov a tvrdí, že majú na to právo, chce adopciu detí homosexuálmi, chce ich partnerstvá a najnovšie ukazuje, že aj pedofília mu nesmrdí,” začal expresívny status na Facebooku Kollár. 

Potom však zašiel ešte ďalej a prípadnú spoluprácu po budúcoročných voľbách doslova vylúčil. “Tak milý pán Truban, nie že s nami budete spolupracovať len v krajnom prípade, ale my nebudeme spolupracovať s vami v žiadnom prípade, ak z tácho choromyseľností čím skôr neustúpite. My sa vám neprosíme, my vás nechceme. Tak si láskavo nemýľte vaše postavenie a vaše možnosti s realitou. Baviť sa s vami budeme, až od tohto odstúpite. A keď to KDH nevadí, no prosím. Nám to vadí a vo vláde s takýmito myšlienkami a programom nikdy nebudeme,”doplnil ešte Kollár. Všetko sa však ukáže až budúci rok, kedy sa konajú parlamentné voľby. Po nich bude jasné, kto má na vrch a či by prípadne koalícia s Kollárom a progresívcami bola jediným riešením, alebo sa pravica zaobíde aj bez známeho multiotecka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *