Transsexuál súťaži v cyklistike proti ženám a vyhráva jeden titul za druhým - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Transsexuál súťaži v cyklistike proti ženám a vyhráva jeden titul za druhým

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Transsexuálny LGBTI aktivista Rachel McKinnon vyhral druhýkrát v rade majstrovstvá sveta v cyklistike “Masters Track Cycling World” a v tejto disciplíne vytvoril svetový rekord.

McKinnon sa v minulom roku stal prvým transgenderovým športovcom, ktorý získal titul.

V tomto roku tento Kanaďan nielenže porazil Američanku Dawn Orwickovou a Dánku Kirsten Herup Sovangovou, ale tiež stanovil nový rekord v kvalifikácii.

V rozhovore s denníkom Sky News pred samotným závodom, McKinnon obhajoval práva biologických mužov súťažiť v ženských športoch, hoci majú fyzickú výhodu.

“Existuje zažitý stereotyp, že muži sú vždy silnejší ako ženy, takže si ľudia myslia, že existuje nespravodlivá výhoda,” povedal cyklista. “Tým, že zabraňujete trans-ženám súťažiť alebo vyžadujete, aby užívali lieky, popierate ich ľudské práva.”

Cyklistka, ktorá vlani prehrala preteky s McKinnon, uviedla, že závod proti biologickému mužovi je “nečestný”.

“Bol to nespravodlivý pretek, ale ja som ho prijala, keď som dostala poradové číslo. Urobila som maximum, aby som prekonala túto nespravodlivosť.” povedala cyklistka Jennifer Wagner-Assaliová pre denník The Times.

Hovorila tiež o tom, že ženský šport môže byť čoskoro minulosťou, ak budeme dovoľovať súťažiť mužom, ktorí sa cítia ako ženy, ale fyzicky sú úplne niekde inde.

Táto skutočnosť sa v Amerike stáva už bežnou vecou, kedy muži súťažia v ženských športoch. Stačí im povedať, že sa cítia ako ženy a že sú transsexuáli. LGBTI komunita je v západe veľmi silná. Kto vie, kam takýto svet liberálov dospeje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *