Slovensko Zo sveta

Toto video porovnáva Merkelovú a Matoviča. Tá priznala zodpovednosť a Matovič sa len vyhovára na ostatných

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf strany Progresívne Slovensko Michal Truban zverejnil na svojom profile video, kde je úryvok z prejavu nemeckej kancelárky Merkelovej a taktiež z tlačovej konferencie nášho premiéra Igora Matoviča, kde ohlasuje nové pravidlá lockdownu, ktoré začnú platiť od decembra.

Pri Merkelovej je vidieť, že sa nesnaží hrať na odborníčku na všetko. Zatiaľ čo náš premiér sa vyhovára na ministra hospodárstva či na prezidentku Čaputovú, ktorí mu prekazili jeho celoplošný lockdownu. Merkelová sa počas prejavu nesnažila hádzať zodpovednosť na niekoho iného, ako to robí rád náš premiér.

„Aj nemecká vláda musela včera ohlásiť nepríjemné a nepopulárne pritvrdzovanie opatrení pred Vianocami. Aj oni obmedzujú prezenčné vzdelávanie v školách. Aj oni obmedzujú tradičné vianočné trhy a prevádzky. Aj u nich je voči tomu odpor a aj v Berlíne prebehli protesty proti opatreniam. Napriek tomu mala včera nemecká kancelárka úplne iný prejav, ako slovenský predseda vlády. Netvárila sa, že všetkému sama rozumie najlepšie a kto nesúhlasí, je kuvik. Normálne priznala, že na niektoré veci nie je odborníčka a prenecháva ich expertom. Netvárila sa, že pozná čarovné riešenie, s ktorým mohlo byť všetko inak, ale neprajníci jej ho prekazili. Normálne priznala, že situácia je zlá, treba spraviť ťažké a nepríjemné rozhodnutia a plne sa za ne postavila. A hlavne, ani na sekundu sa nezbavovala zodpovednosti, neskúšala ju prehodiť na niekoho iného.“ píše Truban.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme