Toto nás má ochrániť? Americkí vojaci omylom vtrhli do továrne plnej civilistov. Nevedeli, kam ísť! (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Americkí vojaci v rámci tréningových manévrov NATO vtrhli omylom do továrne plnej civilistov v Bulharsku, kde sa vyrába slnečnicový olej. Vystrašení pracovníci boli v šoku, lebo vojaci na nich mierili zbraňami. 

Americké veľvyslanectvo v Sofii sa muselo ospravedlniť bulharskému podnikateľovi, ktorého spoločnosť vyrába slnečnicový olej. Do jeho firmy totiž z ničoho nič vtrhli americkí vojaci, ktorí tam nemali čo robiť. 

Ako informuje The Guardian, majiteľ továrne v Bulharsku napokon uviedol, že podal žalobu na osoby zodpovedné za incident. V rámci manévrov NATO vojaci americkej 173. výsadkovej brigády totiž omylom vstúpili pri cvičení na opustenom letisku do objektu, ktorý nebol určený na výcvik. V budove sa v tom čase mali nachádzať aj civilisti. Americká armáda tvrdí, že počas tejto nešťastnej situácie nedošlo k žiadnej streľbe. 

„Je absolútne neprijateľné, aby bol život a pokoj bulharských občanov ohrozený vojenskými jednotkami, či už ide o bulharské, alebo zahraničné ozbrojené sily,“ cituje bulharského prezidenta The Guardian.

Americké veľvyslanectvo tvrdí, že omyl dôsledne vyšetrujú a budú sa snažiť podobným incidentom v budúcnosti zabrániť. Nešťastný zásah zachytili kamery a video tak obletelo celý svet.