Slovensko

Toto je premiér a minister? Pozrite si, čo si títo dvaja odkazujú cez rozprávku, kým hovoria o mŕtvych!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte včera na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič ukázal graf, na ktorom sme mohli vidieť stúpajúci rast pozitívne infikovaných a hovoril aj o antigénových testoch, ktoré ministerstvo hospodárstva nedokázalo nakúpiť.

Graf s názvom Dopady nekúpených antigénových testov ukazoval premiér počas skoro celej tlačovej konferencie a hovoril aj o 4300 zbytočných obetiach, ktoré sú údajne dôsledkom nekúpenia testov, za ktoré vinní Matovič práve ministra Richarda Sulíka.

Sulík ešte v ten deň pridal grafiku z americkej rozprávky Simpsonovci, kde chlapec Bart, ktorý vždy neposlúcha, píše na tabulu kriedou to, čo by nemal robiť a píše to opakovane, aby si zapamätal, ako byť poslušný. „Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže“ stojí na tabuly s tým, že Sulík k príspevku dopísal „Hlavne pokoj“.

Netrvalo dlho a na druhý deň (dnes) mu takou istou formou odpísal aj premiér Igor Matovič. Ten však bol opäť trochu drsnejší. „Pýtal som plán! Dali ho. ÚKŠ schválený. Vraj testy mám kúpiť, aby ľudia nemreli… ale mne sa výhovorky zachceli. Starí? Chorí? Bezbranní? Nevadí! Luxus v Dubaji! Kde chudáci signál nemali!…a nevinní ľudia pomreli!“.

Keď sme si však prešli diskusie pod oboma príspevkami, ľudia by uvítali inú formu komunikácie v týchto ťažkých časoch.