Toto je koniec našej civilizácie. Slovákov nahnevala reklama, kde je Santa homosexuál - MAGAZÍN 1
Slovensko

Toto je koniec našej civilizácie. Slovákov nahnevala reklama, kde je Santa homosexuál

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Nórsku bola natočená vianočná reklama, v ktorej sa Santa Claus pri rozdávaní darčekov uchýlil k pomoci nórskej štátnej služby, aby strávil Štedrý deň so svojim vyvoleným. Ako upozorňuje stanica BBC, pošta, ktorá touto reklamou chcela osláviť päťdesiate výročie dekriminalizácie homosexuality, zožala potom v krajine nečakaný úspech.

Príbeh danej reklamy pojednáva o utrpeniach ľahko prešediveného a atraktívneho muža, ktorý má každý rok tráviť sviatky s rodinou svojej sestry, zatiaľ čo jeho milenec Santa má počas Štedrého dňa pracovné povinnosti a môže k nemu doraziť len na chvíľu, aby odovzdal darček, a potom sa hneď sa schová v komíne. A tak to pokračuje rok za rokom. Raz však mužovi prinesie darčeky poštová doručovateľka. Otec Vianoc sa potom objaví uprostred obývacej izby a svojho hostiteľa vášnivo pobozká.

Ako píše BBC, daná reklama sa stala ukážkou progresivity nórskej spoločnosti vo vzťahu k sexuálnym menšinám, pretože bola v tejto krajine všeobecne dobre prijatá.

„Chceli sme osláviť päťdesiatročné výročie od zrušenia zákona zakazujúceho vzťahy osôb rovnakého pohlavia,“ povedala Monica Solbergová, marketingová riaditeľka poštovej spoločnosti Posten.

„Rozsah odozvy nás prekvapil. Čakali sme istú reakciu, ale rozhodne nie takú,“ dodala.

Na Slovensku a v Čechách však táto reklama naša aj odporcov, ktorí píšu, že toto je koniec našej civilizácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *