adplus-dvertising

Toto ho zastavilo! Trump vyhlásil, prečo zastavil americkú armádu 10 minút pred útokom na Irán

Denník The New York Times oznámil, že Spojené štáty v noci na piatok chystali útok na Irán, a to v rámci odvety ohľadom zostrelenia amerického bezpilotného lietadla.

Trump mal však útok na poslednú chvíľu odvolať. Americký prezident to neskôr potvrdil aj na svojom Twitteri.

Vzťahy medzi Teheránom a Washingtonom sa dramaticky zhoršili potom, čo iránska protivzdušná obrana vo štvrtok ráno zostrelila americké bezpilotné lietadlo nad Hormuzským prielivom.

V piatok americký prezident Donald Trump potvrdil skoršie správy v médiách, že na poslednú chvíľu zrušil vojenskú odvetu.

„V pondelok zostrelili náš bezpilotný dron, ktorý letel v medzinárodných vodách. Minulú noc sme mali nabité a natiahnuté, aby sme v odvetnom údere zasiahli tri rôzne ciele. Potom som sa spýtal, koľko ľudí zomrie. , 150 ľudí, pane, ‚znela odpoveď generála. Desať minút pred úderom som ho zastavil, „napísal Trump na svoj Twitter.

Podľa neho by totiž nešlo o proporcionálnu odvetu za zostrelenie bezpilotného lietadla.

„Nenáhlim, naša armáda je obnovená, nová a pripravená. Je najlepšia na svete. Sankcie sú cítiť a minulú noc boli pridané ďalšie. Irán NIKDY nebude mať jadrové zbrane ani proti USA, ani proti SVETU, „napísal ďalej Trump.

V sérii tweetov ďalej obvinil svojho predchodcu Baracka Obamu za to, že uzavrel s Teheránom jadrovú dohodu.

Podľa neho tým uvoľnil Iránu cestu k jadrovým zbraniam. Podľa Trumpa jeho rozhodnutie odstúpiť z jadrovej dohody a uvaliť tvrdé sankcie Irán znateľne oslabili.

„Prezident Obama podpísal zúfalú a hroznú dohodu s Iránom. Dal im cez 1,8 miliardy dolárov v HOTOVOSTI! Irán bol vo veľkých ťažkostiach a on ich zachránil. Tým im uvoľnil cestu k jadrovým zbraniam, a to ČOSKORO. Namiesto toho, aby povedal, ďakujem, Irán kričal smrť Amerike, „poznamenal.

Predtým iránsky minister zahraničia Mohammad Džavád Zarifa oznámil, že chce prelet amerického dronu nad iránskym územím predložiť OSN.

Spojené štáty obvinil z ekonomického terorizmu, vykonávania tajných operácií proti Iránu a narušovaniu jeho hraníc.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.