Totálny chaos v opatreniach: Po ôsmej večer kúpiš jedlo pre psa, ale do potravín je vstup zakázaný - MAGAZÍN 1
Slovensko

Totálny chaos v opatreniach: Po ôsmej večer kúpiš jedlo pre psa, ale do potravín je vstup zakázaný

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najnovšia vyhláška hlavného hygienika hovorí, že potraviny môžu byť otvorené aj po 20-tej hodine, ale podľa uznesenia vlády nemôžu Slováci vo večerných hodinách po 20.00 h ísť si do nich nakúpiť. Na nezrovnalosti v opatreniach poukázala TV Markíza.

„Môžeme potvrdiť, že nedošlo k omylu, výnimka zo zákazu vychádzania tam nie je z dôvodu, lebo sme chceli znížiť pohyb ľudí v prevádzkach,“ vysvetľuje ministerstvo zdravotníctva. Hovorkyňa rezortu zdravotníctva dodáva, že potraviny naozaj môžu mať otvorené, len sa im pre nula zákazníkov neoplatí otvoriť. Polícia by mohla pokutovať ľudí, ktorí do potravín po 20.00 h vstúpia. 

TV Markíza upozorňuje, že toto opatrenie spôsobilo, že môžu mať otvorené predajne potravín v obchodných centrách, ktoré zároveň môžu privítať aj zákazníkov. Existuje totiž výnimka zo zákazu vychádzania po 20.00 h, ktorá sa vzťahuje práve na nákupné komplexy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *