Totálne zlyhanie dezorientovaného policajta, ktorý bránil slniečkarov

Lívia bola robiť ďalšiu skvelú reportáž na zhromaždení slniečkarov, kde sa zúčastnili aj členovia Antifa, ktorí sú známi ako nebezpečná extrémistická skupina. Niektorí ľudia tvrdia aj to, že Antifa sú novodobí fašisti.

Aktivistka Lívia sa na tomto zhromaždení slušne pýtala rôzne otázky. Nikoho fyzicky ani nijak inak neobťažovala a pýtala sa len ľudí, ktorí mali záujem odpovedať. Každému dala priestor a mohol svoj názor (za ktorý tam prišiel) verejne vyjadriť.

Je však úplne jasné, že slniečkarom Lívia nechutí a okamžite sa do nej pustili organizátori pochodu a členovia šialenej skupiny Antifa. Jeden z nich dokonca vyhrážal Lívii, že ju môže aj za pomoci sily vyhnať preč. Následne ju začal vytláčať.

Čo ale prišlo po tom je o veľa zarážajúcejšie. Kým Lívia robila s jedným mužom dobrovoľný rozhovor niekoľko desiatok metrov od pódia slniečkarov, prišli za ňou zástupcovia polície.

Mladý policajt prišiel s tým, že organizátorka si neželá prítomnosť Lívie na tomto verejnom zhromaždení. Už táto samotná veta pôsobí veľmi dezorientovane. Ako si môže predsa niekto zmyslieť, že z verejného priestranstva vyhodí človeka, ktorý tam nepácha žiadny trestný čin. Veď práve samotní organizátori fyzicky napadli Líviu a dodávali k tomu vulgarizmy ako napríklad: „Nech vypadnú do piče!“.

„Policajt mi doslova povedal, že ak tam budeme organizátorovi vadiť, tak nás vyvedie až na Kamenné námestie“, povedal pre Prehľad správ Dávid Pavlík.

Na policajtovi je ale jasne vidieť, že ani sám nevie úplne definovať, čo vlastne chce povedať a teda pôsobí dosť dezorientovane.

Našťastie si portál kulturblog.sk celý tento incident natočil vo svojej reportáži a video si môžete pozrieť celé tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.