Slovensko

Totalitné praktiky v strane? Kotlebovci tieto slová oficiálne vyvrátili a odkazujú: Slovensko má dnes úplne iné problémy!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda strany ĽSNS Marian Kotleba spolu s tajomníkom strany Rastislavom Šlosárom a podpredsedom Martinom Beluským uverejnili oficiálnej vyjadrenie strany k „fejbsukovým vyjadreniam našich kolegov.“

Kotleba v úvode vyjadrenia hovorí o tom, že ako strana si toho zažili naozaj veľa. Hovoril o brutálnych útokoch polície proti členom ĽSNS, ťažkých vnútrostraníckych dialógoch či o tom, ako na súdoch obhajoval stranu, ktorú chceli Kotlebovcom rozpustiť. To sa nakoniec Kotlebovcom podarilo a Najvyšší súd stranu neuznal ako fašistickú.

„Nikdy. Naozaj nikdy sme si však neposielali odkazy cez médiá alebo cez sociálne siete. Preto v tejto chvíli môžem povedať iba jedno. Rozhodnutie našich straníckych kolegov nekandidovať do straníckych funkcii, jednoducho beriem na vedomie.“ povedal Kotleba.

Tajomník strany vo vyjadrení dodáva, že o zmene stanov nerozhoduje jeden človek, ani Marian Kotleba alebo jeho úzka skupina ľudí. Zmenu stanov ĽSNS schválil najvyšší kolektívny orgán strany naprieč celým Slovenskom. Za zmenu stanov mohlo hlasovať 132 členov strany. Na sneme, kde tieto zmeny v stanovách odhlasovali, sa zúčastnilo 111 členov a z nich za zmeny hlasovali úplne všetci zúčastnení.

Tieto zmeny teda nie sú nijak nedemokratické a totalitné, ako to opísali vo svojich statusoch Milan Uhrík či Milan Mazurek. Rozhodlo o tom aj ministerstvo vnútra, ktoré tieto zmeny schválilo.