Zo sveta

Top svetová modelka z Victoria’s Secret: Nedonútia ma dať si vakcínu! Neakceptujem vylúčenie ľudí zo spoločnosti!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Top svetová modelka luxusnej značky Victoria’s Secret holandského pôvodu urobila niečo, na čo pri známych osobnostiach nie sme zvyknutí. Rozhodla sa ísť proti prúdu a je jasne proti očkovaniu a rozdeľovaniu ľudí.

Na svojom instagrame, kde ju sleduje 7 miliónov ľudí napísala príspevok, ktorý okamžite začal búrlivé diskusie:

„V tomto bode už jednoducho nemôžem zatvárať oči nad nespravodlivosťou, ktorá sa deje priamo pred nami. Iní ľudia mi svojou odvahou dodali nádej a silu postaviť sa za naše práva. Dotkli sa môjho srdca a inšpirovali ma k tomu istému. Aj keď sa mi pri písaní tohto textu trasú ruky, cítim, že je načase zvoliť odvahu pred pohodlím a povedať svoju pravdu: Nedonútia ma vziať si vakcínu. Nedonútia ma k preukazovaniu môjho zdravotného stavu, aby som sa mohla zapojiť do spoločnosti. Nebudem akceptovať vylúčenie ľudí na základe ich zdravotného stavu. Sloboda slova je právo a stojí za to zaň bojovať – toto však môžeme vyriešiť iba spoločne, v mieri a láske! Odovzdajte pochodeň nádeje a lásky a povedzte svoju pravdu.“ napísala modelka.

Proti modelke samozrejme okamžite stúpla vlna odporu a označili ju za antivaxerku, dezinformátorku a odkázali jej, aby jej obrovskú sledovanosť radšej využila na to, aby sa ľudia viac očkovali. Zastala si ju však ďalšia svetová top modelka, ktorú sleduje ešte viac miliónov ľudí. Brazílčanka Gisele Bündchen napísala:

„Nemôžem uveriť, že je na ňu namierená nenávisť len kvôli tomu, že vyjadrila svoje pocity. Je mi smutno, keď vidím odsúdenie a nedostatok empatie v toľkých srdciach ľudí. Nenávisť nie je odpoveď. Jediný spôsob, ako môžeme vytvoriť lepší svet, je súcit a prijatie. Pozývam vás k tomu, aby ste umlčali svoju myseľ a ponorili sa hlboko do seba. Aby ste našli lásku vo svojom srdci, aby sme sa všetci mohli zjednotiť v mieri a vytvoriť harmóniu v našich životoch a v našom svete. Potrebujeme to viac ako kedykoľvek predtým.“