To snáď nemyslia vážne? Podľa premiéra otváranie škôl od pondelka nie je stále isté!

Školy sa majú otvárať v pondelok a táto informácia preletela celým Slovenskom. Podľa vyjadrení premiéra Igora Matoviča v diskusnej relácii na rádiu Expres to však nie je isté. Prečo? Momentálne o tom neexistuje totiž žiadne uznesenie vlády.

Ak by to malo byť na premiérovi Matovičovi, v tejto situácii by to nerobil, vyhlásil v rádiu. Podľa Matoviča ide totiž o veľké riziko. „Ja som predpokladal, že sa včera koalícia dohodne, len stále sú tam politické strany, ktoré by chceli stále viac a viac uvoľňovať,“ naznačoval Matovič, hoci väčšina ľudí to pochopila tak, že je jasné, že od pondelka sa vracajú deti do materských škôl a na prvý stupeň základných škôl, informuje portál EReport.sk

„Nemyslím, že bol veľký problém to včera uzavrieť. Ale vláda to nebola schopná uzavrieť. Nebol som toho súčasťou a naschvál nebudem toho súčasťou ani dnes. Lebo chcem, aby to bolo rozhodnutie strany SaS a Za ľudí, ktorí by chceli čo najviac uvoľňovať,“ dodal Matovič z čoho vyplýva, že vôbec nie je isté, či sa brány materských škôl a prvý stupeň základných škôl vôbec otvoria. „Platí všetko, čo bolo povedané, ale aby to platilo a aby to bolo v súlade so zákonom, musí byť prijaté uznesenie vlády. A to nie je prijaté,“ upozornil premiér v rádiu Expres.

Kedy by malo byť prijaté toto uznesenie odpovedal premiér, aby otázka bola smerovaná na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353