To nemyslia vážne?! Už aj malé deti v školách musia mať respirátory - MAGAZÍN 1
Slovensko

To nemyslia vážne?! Už aj malé deti v školách musia mať respirátory

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Upravená vyhláška hlavného hygienika informuje o rúškach či respirátoroch u mladších študentoch na základných školách a škôlkach.

Deti na prvom stupni nemusia nosiť respirátor, ale musia mať na sebe rúško. Stále malé deti už od 5.ročníka na základnej škole však musia nosiť respirátor.

  1. Deti do 6 rokov a deti v škôlkach nemusia mať horné dýchacie cesty prekryté vôbec. Hygiena to však aj tak dôrazne odporúča.
  2. Deti v 1. až 4. ročníku základných škôl nemusia nosiť respirátor, ale musia mať prekryté horné dýchacie cesty náhradou – rúškom, šálom, šatkou.
  3. Deti od 5. ročníka vyššie majú povinnosť nosiť v interiéri respirátor.

To sa ešte môže meniť. Úrad verejného zdravotníctva dodáva, že aktuálne sa nosenie rúšok u detí prehodnocuje vzhľadom na lepšiu epidemickú situáciu. Je tak možné, že dôjde k zmierneniu povinnosti nosenia.