To je šialené! Gréci protestovali proti migrácii. Krajina prijala za 4 mesiace 40-tisíc utečencov! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

To je šialené! Gréci protestovali proti migrácii. Krajina prijala za 4 mesiace 40-tisíc utečencov!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Obyvatelia gréckeho mesta, ktoré sa chystá prijať novú vlnu žiadateľov o azyl, sa vydali do ulíc, aby protestovali proti tomuto kroku.

Demonštranti v severnom Solúne vyzvali Atény, aby vysťahovali všetkých nelegálnych prisťahovalcov a uzatvorili pre nich hranice. Záber z pochodu ukázal demonštrantov nesúcich zástavy a grécke vlajky, zatiaľ čo aktivista v prednej časti sprievode držal ikonu Panny Márie.

Aktivisti si myslia, že ich pravoslávna viera je podľa agentúry Ruptly pod útokom “islamskej hrozby”.

Solún a okolité mestá boli vybrané, aby hostili tisíce migrantov, ktorých chcú Atény presídliť z preplnených zariadení na gréckych ostrovoch na pevninu. Podľa správ bolo cez víkend premiestnených z gréckych ostrovov na miesta na pevnine asi 900 ľudí. Vláda plánuje do konca roka premiestniť celkom 20 000 utečencov.

Iba za posledné štyri mesiace Grécko prijalo “40 000 migrantov a utečencov”, povedal minister pre migráciu Giorgos Koumoutsakos miestnym médiám. Dodal, že pevnina musí “preukázať solidaritu” s prihraničnými regiónmi, ktoré “niesli nápor” prílivu migrantov.

Atény boli opakovane v spore s Bruselom ohľadom migračnej politiky Európskej únie. Krajina, ktorá je už brzdená ekonomickými ťažkosťami, bola jedným z hlavných vstupných bodov pre utečencov prichádzajúcich do Európy – a niesla bremeno ubytovania desiatok tisíc žiadateľov o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *