Slovensko

Tisícka Slovákov protestovala proti vláde pred prezidentským palácom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Bratislave sa pred prezidentským palácom konal protest, na ktorom vystúpili občianski aktivisti napr. Michaela Hornáčková, ale aj dvaja poslanci Národnej rady, Magdaléna Sulanová a Rastislav Schlosár z ĽSNS či člen strany Za Život Marek Géci.

Protest sa niesol v duchu proti zdražovaniu pohonných hmôt či energiám. Protestujúcich prišla pred prezidentský palác zhruba tisícka. Niektoré médiá hovorili o 250 zúčastnených, to však odvysielali reportáž zo začiatku protestu, kedy sa ešte všetci nezišli všetci zúčastnení. „Je ich tu o dosť menej ako vždy, ale taká tisícka sa tu nazbiera“ povedal nám na mieste jeden z členov mestskej polície.

Zhromaždenie sa konalo v pokojnom duchu a organizátori už teraz oznamovali masívny protest, ktorý sa má konať 17.novembra 2021 v Bratislave.

Vo videu nižšie si môžete vypočuť prejavy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *