Tisíce Slovákov môžu prísť o prácu pre zatvorené obchody. Zatiaľ robíme tržby Maďarom a vláda nakupuje testy - MAGAZÍN 1
Slovensko

Tisíce Slovákov môžu prísť o prácu pre zatvorené obchody. Zatiaľ robíme tržby Maďarom a vláda nakupuje testy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenskí maloobchodníci musia mať svoje prevádzky zatvorené a Slováci tak naplnili obrovské predajne ako Tesco či Kaufland. Tam si vedia kúpiť aj iný tovar, ako len potraviny.

Ďalší Slováci zase jazdia na nákupy do Maďarska, kde si v obchodných centrách kupujú darček. No a malí slovenskí podnikatelia majú oči pre plač.

Teraz od štátu žiadajú kompenzácie

„V Českej republike neprišlo k zatvoreniu a o podporu sa už podnikatelia uchádzať môžu, Rakúsko opäť nabehlo na veľmi efektívny model preplácania nákladov v závislosti od poklesu tržieb, u nás podnikateľom zostali len oči pre plač a u viacerých aj prázdne účty,“ povedal Daniel Krakovský, predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov.

Maloobchod podľa neho preto žiada o okamžité kompenzácie, a to efektívnu podporu na nájomné, ktoré však bude zahŕňať aj všetky služby súvisiace s nájmom (elektrina, plyn, internet, telefón a iné), a to vo výške 100 % počas obdobia zatvorenia, ako aj podporu na zamestnancov, ktorí musia byť pre zatvorené prevádzky doma, vo výške 100 % a zároveň opätovné zavedenie opatrenia 3B na pokles tržieb.

Slovenskí maloobchodníci žiadajú tiež príspevok na fixné náklady ako sezónny tovar, leasingy, úvery, odpisy a iné prevádzkové náklady, ktorých sa podnikatelia nevedia zo dňa na deň zbaviť, a to až do výšky rozdielu prepadu tržby.

Upozornil, že ak nepríde k rýchlej pomoci sektoru maloobchodu, môže sa stať, že podnikatelia, ktorí minuli svoje peniaze na zásoby, nebudú mať na úhradu miezd pre svojich zamestnancov a títo zostanú bez peňazí pod vianočným stromčekom.

2 Replies to “Tisíce Slovákov môžu prísť o prácu pre zatvorené obchody. Zatiaľ robíme tržby Maďarom a vláda nakupuje testy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *