Tisíce migrantov nevie prejsť cez Poľsko. Chystajú sa prejsť cez Slovensko: Tadiaľto majú naplánované - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Tisíce migrantov nevie prejsť cez Poľsko. Chystajú sa prejsť cez Slovensko: Tadiaľto majú naplánované

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Obrovská päťtisícová masa migrantov sa na hraniciach medzi Bieloruskom a Poľskom nevie dostať do Európskej únii. Teraz unikajú informácie o tom, že migranti už majú informácie a mapy v arabčine o tom, aby prešli cez Ukrajinu a smerom cez Slovensko ďalej na západ.

„Sú informácie, že pokiaľ sa Bielorusku nepodarí prepchať imigrantov cez hranice do Poľska, budú skúšať tých ľudí smerovať na hranicu s Ukrajinou. Tá hranica je menej strážená,“ potvrdila tým tieto úvahy Anna Gorczyca, reportérka poľského denníka Gazety Wyborcza.

Aj v stredu hlásili Poliaci presun nelegálnych migrantov zo zablokovaného hraničného priechodu, čo tiež zvýšilo pravdepodobnosť, že by sa mohli presúvať cez iné trasy.

„Presunuli ich do veľkých hál, kde momentálne sú, no vážne je to, že ukrajinské služby signalizujú, že okolo päťtisíc migrantov je v blízkosti bielorusko-ukrajinskej hranice,“ prezradila reportérka.

Či sa tak stane uvidíme v najbližších dňoch. Migranti by chceli prejsť cez Slovensko do Čiech a až do Nemecka.

2 Replies to “Tisíce migrantov nevie prejsť cez Poľsko. Chystajú sa prejsť cez Slovensko: Tadiaľto majú naplánované

  1. trocha profesionality a transparentnosti by neuskodilo …
    kto je to ‚autor‘ tohto clanku?
    preco sa tam niekto / nikto nevie podpisat?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *