Tisíce ľudí v Nemecku protestovali proti obmedzeniam (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Tisíce ľudí v Nemecku protestovali proti obmedzeniam (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tisíce ľudí v mestách po celom Nemecku protestovali proti obmedzeniam, ktoré spôsobil koronavírus. V sobotu 9.5.2020 sa zhromaždili obrovské davy ľudí, ktorí nesúhlasia s obmedzovaním. Najviac ľudí sa zišlo v Štuttgarte, kde malo prísť údajne až 50-tisíc ľudí, no úrady povolili len 10-tisíc.

Organizátorom demonštrácie bola iniciatíva Querdenken 711 (Lateral Thinking 711), ktorú založil Michael Ballweg, podnikateľ v oblasti informačných technológií zo Stuttgartu. Querdenken 711 tvrdí, že požaduje nestranné demonštrácie „na obranu základných práv“ a žiada, aby sa v októbri zvolali nové voľby.

https://www.youtube.com/watch?v=5rDApC6MiCg&feature=emb_title

V Mníchove sa uskutočnila demonštrácia aj na námestí Marienplatz. Demonštrácia bola zaregistrovaná iba pre 80 účastníkov, ale priíšlo až 3000. V Bavorsku sa protest konal aj v Norimbergu.

https://www.youtube.com/watch?v=XwxQszjH4Bc&feature=emb_title

V Berlíne polícia uviedla, že sa protestovalo na jedenástich miestach po celom meste. Polícia zatkla 45 osôb za porušenie nariadení týkajúcich sa dištancovania. Ďalších 200 ľudí sa zišlo na trávniku pred Reichstagom. V Alexanderplatzi protestovalo približne 1 200 ľudí, ktorí skandovali „slobodu“ a „sme ľudia“. Polícia informovala, že niektorí demonštranti hodili na dôstojníkov fľaše, a zatkli 86 osôb.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *