Slovensko

Tí, čo sa nechcú dať zaočkovať sa po tomto videu už asi vôbec nedajú. Slovenský vedec vyzýva na kompenzačný fond

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa šíri zostrihané video biochemika Pavla Čekana, ktorý bol hosťom v diskusnej relácii na portály hnonline.sk

Vo videu hovorí vedec o tom, že by štát aj médiá mali zabrať v tom, aby sa ľudia dali zaočkovať proti koronavírusu. Posledný prieskum totiž ukázal, že len 23,5% ľudí by sa dalo zaočkovať.

Šokujúce sú však slová vedca, ktorý sa sám dá zaočkovať, ale hovorí o tom, že nevieme o dlhodobých vedľajších účinkoch a tu by mal podľa jeho slov zabrať štát a vytvoriť takzvaný „kompenzačný fond“ ak by človek mal z vakcíny vedľajšie účinky.

Vedec síce dodáva, že pri vakcínach má vedľajšie účinky len jeden až dvaja ľudia z jedného milióna, ale toto by mohla byť tá správna cesta, ako prinútiť ľudí, aby sa dali zaočkovať, aj keď bola vakcína vytvorená rýchlo.