Test do prírody už nebude potrebný a otvárajú sa tieto obchody

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí predstavili nové a upravené opatrenia, ktoré nás v najbližších dňoch čakajú.

Podmienky testovať sa každých 7 dní bude platiť nie od najbližšieho pondelka ale až od stredy. Pri testovaní budú platiť regionálne rozdiely. V tých, ktoré nebudú v čiernej zóne, sa nebudú musieť zamestnanci testovať každých 7 dní, ale až každých 14 respektíve 21 dní. Ak ale musíte do práce chodiť hromadnou dopravou, budete potrebovať 7-dňový negatívny test bez ohľadu na to, v akom okrese pracujete.

Krajčí zmenil aj očkovanie stratégiu. Od ďalšieho týždňa chce začať očkovať učiteľov vakcínou od AstraZeneca. Prví budú učitelia, ktorí budú učiť prezenčne. Školy budú môcť byť pre zmenení Covid automat otvorené od pondelka.

Test do prírody sa už nebude vyžadovať vo svojom okrese. Novinka je, že ľudia budú môcť cestovať do prírody aj do iného červeného okresu, ale len s platným negatívnym testom, nie starším ako sedem dní.

Otvárajú sa aj záhradkárstva a to vo všetkých okresoch.