Americký prezident Biden nezaspal počas rozhovoru s izraelským premiérom. Šíril sa hoax - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Americký prezident Biden nezaspal počas rozhovoru s izraelským premiérom. Šíril sa hoax

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Užívatelia sociálnej siete Twitter aktívne posudzujú neobvyklé správanie amerického prezidenta Joea Bidena na stretnutí s izraelským premiérom Naftalim Benno. Mnohí sa zhodli v názore, že prezident USA zaspal priamo počas rokovaní. Táto informácia je však klamlivá a celú vyvrátili pozorovatelia z AFP Fakty.

“Staručký Biden spal, keď jeho izraelský kolega hovoril,” napísala Hande Gülbahar.

“Pane Biden, čo si myslíte o tom, že vedľa vás vôbec sedí izraelský premiér v kipě?” Ironizuje Murat Aslan.
Niektorí komentátori sa domnievajú, že si toho Bennet tiež všimol, a rozhodol sa pomôcť kolegovi.
“Najskôr začal (pozn. Bennet) hovoriť priamo do kamery, aby zachránil situáciu, potom zvýšil hlas, aby prebudil Bidena,” poznamenal Fatih Tüfekci.
“Dedko, robíš si žarty? Nie náhodou mu Trump počas volieb hovoril ospalý Joe, “napísal The Dark Knight. V Bielom dome informovali, že na včerajší schôdzke prerokovali lídri oboch krajín medzištátne vzťahy a problém bezpečnosti na Blízkom východe.

Americký prezident Joe Biden nezaspal. Preverovatelia faktov zistili, že išlo o zostrih z videa, ktorý nadobudol klamlivý obraz:

“Joe Biden a Naftali Bennett sa stretli 27. augusta 2021 v Oválnej pracovni Bieleho domu v prítomnosti novinárov. Dvaja politickí lídri preberali evakuáciu jednotiek z Kábulu, politické postoje smerom k Iránu, pandemické opatrenia a očkovanie proti Covidu či spoločné bilaterálne vzťahy. Celý záznam stretnutia bol zverejnený ako na YouTube kanáli Bieleho domu, tak aj izraelského premiéra.” vysvetľujú AFP Fakty.

“Kompletný záznam (video Bieleho domu) dokazuje, že stretnutie s novinármi trvalo viac ako 13 minút. Obaja politici prezentujú svoje stanoviská vo vzájomnom rozhovore. Pasáž, ktorá sa virálne šírila po sociálnych bola vystrihnutá z časti, počas ktorej rozpráva premiér Bennett: vo videu začína v čase 12:16.

Biden vo videu skloní hlavu a počúva komplimenty, ktoré mu adresuje premiér Bennett; počas tridsiatich sekúnd viackrát pohne prstami ľavej ruky. To isté je vidieť aj na tomto videu.” ďalej vyvracajú AFP Fakty.